fbpx

Liečenie v programe postcovidovej rehabilitácie je zamerané na reštart celého organizmu.

postcovidova rehabilitacia

Keď si dnes pani Mária spomína na svoj stav po Covid-e, obavy a potiaže sú už zažehnanou minulosťou.

Drobná dáma je športovej a optimistickej povahy, napriek tomu ju však následky COVID-u znepokojili. Z nemocnice sa vrátila tesne pred Vianocami 2021, avšak vyliečená sa necítila. „Nevládala som“ – hovorí už teraz čiperne. „Neviete si predstaviť, čo to znamená stáť a nevedieť zdvihnúť nohu 10 cm do výšky a vyjsť na schod. A keď sa Vám to podarí, už na druhý schod ani nepomyslíte. To je nevládnosť. “ Rovnako pri minimálnej námahe strácala dych a nemohla ani len pomyslieť na prechádzky so psíkom. Po postcovidovej rehabilitácii v ADELI už opäť so psíkom prejdú aj hodinovú trasu.

V prvom rade vďačí za zlepšenie možnosti rehabilitovať v ADELI. Tunajšia rehabilitácia spočíva v denno-dennom programe, v podstate sa dva týždne od rána do neskorého popoludnia pacient venuje sebe, posilňovaniu svojho organizmu. Dýchacie cvičenia, respiračná fyzioterapia, masáže, manuálna terapia a rovnako 75 minútové denné pobyty v hyperbarickej komore zaúčinkovali. Pacientke sa zlepšili predchádzajúce schopnosti, funkčnosť organizmu, opäť využíva kapacitu pľúc, získala na sile. S dýchaním medicínskeho kyslíka v natlakovanej komore nemala vôbec žiaden problém. Odkedy sa z ADELI vrátila, cvičí každý deň aj doma. Ráno, večer pravidelne a takisto príležitostne počas dňa.

Podstatnou súčasťou postcovidovej rehabilitácie je hyperbarická oxygenoterapia (HBOT), ktorá spočíva v dýchaní čistého medicínskeho kyslíka v natlakovanej komore na úroveň tlaku ako 12m pod hladinou vody. Terapia v hyperbarickej komore podporuje metabolizmus buniek a dôkladne okysličuje organizmus, ktorý trpí dlhšou nepohyblivosťou, vysilením a bolesťami. Organizmus sa hĺbkovo regeneruje, očisťuje, mysli sa vracia bdelosť, koncentrácia i pamäť.

Postcovidovú rehabilitáciu v ADELI nehradí zdravotná poisťovňa. Liečenie je intenzívne, pre ľudí po stredne ťažkom priebehu COVIDu, zostavené z celého spektra cvičení a terapií obnovujúcich funkčnosť orgánov (nielen pľúc). Efekt postcovidovej rehabilitácie je priaznivý pre fyzickú aj psychickú stránku. Na rehabilitáciu sa nečaká a trvá podľa potrieb a možností pacienta 1 alebo 2 týždne.  Pacienti sú zväčša ubytovaní priamo v piešťanskom ADELI v hotelovej časti a stravujú sa priamo v reštaurácii, kde sa prispôsobuje strava potrebám pacientov.

 

HAUX-STARMED 2200/5,5/XL

Technologické zariadenie Centra HBO je tvorené 12miestnou pretlakovou komorou typu HAUX-STARMED 2200/5,5/XL nemeckého výrobcu HAUX-Life Support, GmbH s dodatočnými 2 miestami v predkomore. V komore je možné liečiť i pacienta na lôžku.

Maximálny prevádzkový tlak komory je 5 bar (6,5 ATA). Súčasťou základného vybavenia je vstavané plne automatizované hasiace zariadenie, audio/video monitoring pacienta, klimatizácia, počítačové/manuálne riadenie samotnej expozície, meranie % saturácie kyslíka, meranie % obsahu O2 v atmosfére komory, odsávací prístroj. Súčasťou komory je zásobovacia komora – tunel. Komora je plnená (tlakovaná) vzduchom (nie 100% kyslíkom, ako to je pri 1miestnych komorách), samotný 100% medicinálny kyslík pacienti inhalujú prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom.
 • kapacita pre 12 osôb
 • možnosť ležiaceho pacienta
 • max. prevádzkový tlak 5 bar
 • plnenie atmosférickým vzduchom
 • audio/video monitoring pacienta
 • automatizované riadenie expozície
 • meranie % saturácie kyslíka a % obsahu kyslíka v atmosfére komory
 • inhalácia medicinálneho kyslíka prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom
 • audio a video systém pre pacienta
 • integrované hasiace zariadenie
Rýchly kontakt

  Osobné údaje, ktoré poskytnete prostredníctvom tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: ADELI s.r.o., so sídlom Hlboká 45, 921 01 Piešťany, Slovenská republika, IČO: 35 850 655. Predmetné osobné údaje budú spracúvane pre účely poskytnutia informácií o službách a produktoch OXYMED Centra ako aj iných informácií, o ktoré požiadate a budú spracúvane na základe oprávneného záujmu.