fbpx

OXYMED Center ako jediné centrum na Slovensku otvára svoje brány športovcom, ktorí chcú pre svoje telo urobiť niečo výnimočné a ponúka špeciálne lekármi zostavený program OxySport.

Pri výkone, pri tréningu alebo samotných pretekoch, nároky na kyslík stúpajú. Kyslík zohráva významnú úlohu v procesoch tvorby energie v organizme. Počas športovej činnosti však spotreba kyslíka môže niekoľkonásobne narásť.

 • Zlepšenie fyzickej kondície
 • Príprava na športovú udalosť
 • Regenerácia po výkone
 • Rýchlejšie hojenie športových zranení

Hyperbarická oxygenoterapia (HBOT) je široko využívaná elitnými športovcami za účelom zvýšenia výdrže a schopnosti rekonvalescencie, a na zlepšenie odolnosti voči zraneniam a vyčerpaniu.

Zvýšená hladina kyslíka pomáha telu zotaviť sa po náročnej fyzickej aktivite, zlepšuje proces regenerácie a hojenia najrôznejších športových zranení, vrátane muskuloskeletálneho poranenia, poškodenie väzov, chrupavky, a dokonca aj zlomeniny kostí. Koncentrácia kyslíka a zvýšený tlak spôsobí, že sa do krvného tkaniva rozpustí vysoký obsah kyslíka, ktorý stimuluje proces hojenia, najmä v miestach, kde dochádza k zlému prietoku krvi. Toto, spolu so zvýšenou tvorbou kolagénu, nevyhnutného pre obnovu a vývoj, robí z HBOT neoceniteľný podporný prostriedok pre športovcov.

V centre OXYMED je HBOT k dispozícii profesionálnym aj amatérskym športovcom za priaznivé ceny. Pokiaľ máte záujem zlepšiť svoj atletický výkon alebo ak sa chcete zotaviť zo športového zranenia, kontaktujte OXYMED a zistite, ako Vám HBOT môže pomôcť.

Športový výkon

Oxymed sa podieľa na príprave športovcov

Paralympijskí stolní tenisti
Paralympijskí stolní tenisti

Martin Ludrovský (PH Londýn 2012 – 1. miesto v družstvách), Rastislav Revúcky (PH Peking 2008 – 1. miesto v družstvách, PH Londýn 2012 – 1. miesto v družstvách), Andrej Mészáros, Peter Mihálik

Ján Riapoš
Ján Riapoš
niekoľkonásobný majster Európy v individuálnom stolnom tenise vozíčkarov

(PH Atény 2004 – 1. miesto v jednotlivcoch, PH Peking 2008 – 1. miesto v družstvách, PH Londýn 2012 – 1. miesto v družstvách, PH Londýn 2012 – 1. miesto v jednotlivcoch)

Ivan Jakeš
motocyklový pretekár

„V Oxymed Centre som absolvoval odporúčaný počet expozícií, vďaka čomu sa mi zvýšila výkonnosť pri športovej námahe a znížil sa mi kyslíkový dlh.“

Richard Riedl
kulturista

”Po absolvovaní expozícií dýchania kyslíka pod zvýšeným tlakom v Oxymed Centre sa mi pri cvičení nevyplavovala toľko kyselina mliečna do svalov ako predtým, čo sa preukázalo na znížení svalovej horúčky po športových výkonoch.“

Význam programu OxySport pre športovcov

Pri výkone, pri tréningu alebo samotných pretekoch, nároky na kyslík stúpajú. Kyslík zohráva významnú úlohu v procesoch tvorby energie v organizme. Počas športovej činnosti však spotreba kyslíka môže niekoľkonásobne narásť. Telo nie je schopné skladovať kyslík a nedokáže ho ani vyprodukovať, potrebuje plynulé zásobenie kyslíkom. Kyslík, dýchaný pod zvýšeným tlakom vás dostane rýchlejšie do formy po športových úrazoch, nakoľko urýchľuje hojenie a po ťažkých fyzických výkonoch je vynikajúci pre regeneráciu svalov. U športovcov, ktorí túto liečebnú metódu absolvovali, bol preukázaný kratší čas hojenia a rekonvalescencie zranení kostí, kĺbov, svalov, väzív, šliach a tkanív.

 • Výrazné zlepšenie prietoku krvi do poškodeného tkaniva a tým urýchlenie procesu hojenia poranení
 • Zníženie opuchu tkaniva
 • Urýchlenie rekonvalescencie zranenia kostí, kĺbov, väzív, šliach a tkanív
 • Odbúranie únavovej kyseliny mliečnej
 • Regenerácia tela po vysokej športovej záťaži
 • Zlepšenie duševnej koncentrácie

Program je zostavený kombináciou hyperbarickej oxygenoterapie a doplnkových terapií (masáže, manuálne terapie, rehabilitačné cvičenia a ďalšie), ktoré dokážeme skombinovať špeciálne pre potreby športovcov. Pre profesionálnych športovcov znamená zranenie vyradenie z kariéry. Rekonvalescencia športových úrazov aplikáciou tradičných terapií môže trvať mesiace. Športoví a hyperbarickí lekári zapojili hyperbarickú oxygenoterapiu na urýchlenie hojenia zranení, aby sa čo najrýchlejšie mohli hráči vrátiť späť do hry.

Hyperbarickú oxygenoterapiu využívajú aj svetoví športovci

Tiger Woods
Tiger Woods

„Pri mojej rekonvalescencii hrala významnú úlohu hyperbarická komora. Absolvoval som liečbu plazmou na poškodené väzivo ľavého kolena a následne využil účinky hyperbarickej komory na urýchlenie hojenia.“

James Harrison
James Harrison

„Moje telo mi zarába peniaze. Sedenia v hyperbarickej komore mi pomáhajú dostať sa do formy medzi jednotlivými zápasmi, z môjho tela sa tak stáva nepreniknuteľné brnenie.“

Wayne Rooney
Wayne Rooney

Anglický futbalový útočník, hráč klubu Premier Leaque Manchester United Wayne Rooney používal hyperbarickú komoru na urýchlenie liečenia zlomenej nohy pred svetovým šampionátom.

HAUX-STARMED 2200/5,5/XL

Technologické zariadenie Centra HBO je tvorené 12miestnou pretlakovou komorou typu HAUX-STARMED 2200/5,5/XL nemeckého výrobcu HAUX-Life Support, GmbH s dodatočnými 2 miestami v predkomore. V komore je možné liečiť i pacienta na lôžku.

Maximálny prevádzkový tlak komory je 5 bar (6,5 ATA). Súčasťou základného vybavenia je vstavané plne automatizované hasiace zariadenie, audio/video monitoring pacienta, klimatizácia, počítačové/manuálne riadenie samotnej expozície, meranie % saturácie kyslíka, meranie % obsahu O2 v atmosfére komory, odsávací prístroj. Súčasťou komory je zásobovacia komora – tunel. Komora je plnená (tlakovaná) vzduchom (nie 100% kyslíkom, ako to je pri 1miestnych komorách), samotný 100% medicinálny kyslík pacienti inhalujú prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom.
 • kapacita pre 12 osôb
 • možnosť ležiaceho pacienta
 • max. prevádzkový tlak 5 bar
 • plnenie atmosférickým vzduchom
 • audio/video monitoring pacienta
 • automatizované riadenie expozície
 • meranie % saturácie kyslíka a % obsahu kyslíka v atmosfére komory
 • inhalácia medicinálneho kyslíka prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom
 • audio a video systém pre pacienta
 • integrované hasiace zariadenie
Rýchly kontakt

  Osobné údaje, ktoré poskytnete prostredníctvom tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: ADELI s.r.o., so sídlom Hlboká 45, 921 01 Piešťany, Slovenská republika, IČO: 35 850 655. Predmetné osobné údaje budú spracúvane pre účely poskytnutia informácií o službách a produktoch OXYMED Centra ako aj iných informácií, o ktoré požiadate a budú spracúvane na základe oprávneného záujmu.