fbpx

Práca v centre ADELI je jedinečný, cenný a bohatý životný zážitok. Pozvaní odborníci z iných medicínskych centier a študenti – budúci zdravotnícki pracovníci, hovoria o ADELI ako o mimoriadnom mieste plnom motivácie, inšpirácie, profesionalizmu a možností pre kariérny a osobnostný rast. Terapeutické tímy tu nie sú len zohranými jednotkami, sú to blízki kolegovia, často dokonca priatelia. Tím terapeutov si stanoví ciele, s ktorými oboznamujú pacienta. Vládne tu súhra aj o prostriedkoch a metódach, ako cieľ dosiahnuť. Spoločný cieľ je predpoklad úspešnej neurorehabilitácie.

Autentický zážitok v ADELI tvoria ľudia a dynamický kolobeh ADELI, ktorý „odsýpa“ ako švajčiarske hodinky. Terapeutický program každého pacienta pripomína rozvrh hodín v škole a podobne presne sa dodržuje.  Či zamestnanci, či klienti, každý má svoje miesto, plán, cieľ. Dni sú plné stretnutí, komunikácie a aj nutnej relaxácie, oddychu.

Nedávno sme mali dve milé návštevy. Claudia Poidock, zodpovedná za obchod  a neurológ Dr. Ivan Szabó hostili špeciálne pedagogičky zo Základnej a Praktickej školy v Českom Brode. Medicínska riaditeľka ADELI Dr. Kristína Šugárová – Saienko, s vedúcou lekárkou Oddelenia hyperbarickej oxygenoterapie Dr. Durdou a s riaditeľkou Nadácie ADELI Ing. Cyprichovou sa venovali budúcim diplomovaným zdravotným sestrám s ich pedagogičkou PhDr. Jankou Balkoóvou zo SZŠ v Nitre. Naši návštevníci tvrdia, že také čosi, čo robíme v ADELI, ešte nevideli. Nuž, áno, tak komplexná, intenzívna a mnohostranná zostava rehabilitačného pobytu, s ponukou terapie v hyperbarickej komore a ďalších doplnkových terapií, s pohodlím hotela, s vynikajúcou stravou, s voľnočasovým  dovolenkovým programom sa len tak nevidí! Ďakujeme tiež kolegyni Nine Hudákovej a Lucii Patrovičovej za super spoluprácu s organizáciou logistiky návštev a so sprevádzaním našich hostí.

Spoločenská zodpovednosť je jednou z mnohých úloh existencie nášho centra. Teší nás, že môžeme inšpirovať a dať príklad kvalitnej terapie a kvalitnej spolupráce v tíme.

Ak by ste tiež chceli navštíviť ADELI Medical Center so skupinou záujemcov, vidieť a pocítiť ADELI naživo – vyplňte, prosím, kontaktný formulár na tejto stránke. Ozveme sa vám.

Zaujala vás práca v ADELI? Taktiež vyplnením formulára môžete nám poslať váš návrh o zamestnanie alebo spoluprácu.

HAUX-STARMED 2200/5,5/XL

Technologické zariadenie Centra HBO je tvorené 12miestnou pretlakovou komorou typu HAUX-STARMED 2200/5,5/XL nemeckého výrobcu HAUX-Life Support, GmbH s dodatočnými 2 miestami v predkomore. V komore je možné liečiť i pacienta na lôžku.

Maximálny prevádzkový tlak komory je 5 bar (6,5 ATA). Súčasťou základného vybavenia je vstavané plne automatizované hasiace zariadenie, audio/video monitoring pacienta, klimatizácia, počítačové/manuálne riadenie samotnej expozície, meranie % saturácie kyslíka, meranie % obsahu O2 v atmosfére komory, odsávací prístroj. Súčasťou komory je zásobovacia komora – tunel. Komora je plnená (tlakovaná) vzduchom (nie 100% kyslíkom, ako to je pri 1miestnych komorách), samotný 100% medicinálny kyslík pacienti inhalujú prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom.
 • kapacita pre 12 osôb
 • možnosť ležiaceho pacienta
 • max. prevádzkový tlak 5 bar
 • plnenie atmosférickým vzduchom
 • audio/video monitoring pacienta
 • automatizované riadenie expozície
 • meranie % saturácie kyslíka a % obsahu kyslíka v atmosfére komory
 • inhalácia medicinálneho kyslíka prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom
 • audio a video systém pre pacienta
 • integrované hasiace zariadenie
Rýchly kontakt

  Osobné údaje, ktoré poskytnete prostredníctvom tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: ADELI s.r.o., so sídlom Hlboká 45, 921 01 Piešťany, Slovenská republika, IČO: 35 850 655. Predmetné osobné údaje budú spracúvane pre účely poskytnutia informácií o službách a produktoch OXYMED Centra ako aj iných informácií, o ktoré požiadate a budú spracúvane na základe oprávneného záujmu.