fbpx

COVID-19 zakúsila pani Gabriela, mamina 3 malých detí v apríli 2021. Jej príbeh je rovnako prekvapivý, ako stovky navlas rovnakých, s akými sa v ADELI na postcovidovej rehabilitácii stretávame. Priebeh ochorenia mierny, avšak následky ubíjajúce a hrozivo vleklé. Navyše zažívajú pacienti neoprávnené obvinenie z predstierania príznakov zo strany niektorých lekárov. Je Vám to povedomé?

Posúďte sami:

Ochorenie prešlo bez väčších potiaží, avšak tesne po skončení karantény sa u nej rozvinuli všetky príznaky, typické pre postcovidový syndróm: únava, búšenie srdca, úzkosť, strach a panika. Vysoký tep striedali bolesti, až pichanie na hrudi. „Niekedy som sa zasa cítila ako natlakovaný parný hrniec, bolelo ma brucho a do toho mi začali vypadávať vlasy“. Dúfala, že odozvy korony zmiznú do 12 týždňov. Nestalo sa.

Len počas augusta 2021 vyhľadala pomoc pohotovosti 3x. Trpela bolesťami a srdce jej šlo vyskočiť z hrude. „To je tá, čo sem stále chodí.“ – počula komentáre za chrbtom. „Ako si len niekto môže myslieť, že matka 3 detí bude tráviť čas 4 hodinovým čakaním na pohotovosti, ak na to nemá vážny dôvod?! – hovorí Gabriela. „Lekárske výsledky som však mala vraj „výborné“ a tak som sa, chronicky vyčerpaná a v bolestiach, ocitla bez pomoci, bez usmernenia odborníkov. Úprimne, navyše som sa cítila ako hypochonder. V živote som nebola taká frustrovaná ako vtedy.“

Keď bolesti a únava neprešli ani po dávkach vitamínov a cvičení, rozhodla sa Gabriela absolvovať týždeň postcovidovej rehabilitácie v ADELI. Pozostávala z dychových cvičení s prvkami Ayurvedy, nordic walking, Stability/Mobility systému, respiračnej fyzioterapie a sedení v hyperbarickej komore na oddelení OXYMED. V prostredí vysokého tlaku dýcha pacient čistý medicínsky kyslík. Jeho telo prechádza hĺbkovou regeneráciou na bunkovej úrovni.

„Pod dohľadom fyzioterapeuta som sa naučila niekoľko sád cvičení, v ktorých postupne doma zvyšujem záťaž. Fyzioterapeut Ondrej mi pootvoril „okienka“ do súvisiacich tém, ktoré podporujú regeneráciu organizmu po COVIDe. Odporučil mi tiež literatúru a webové stránky, začala som sa inak stravovať a predovšetkým upravila spánkový režim. Lepšie spím, po rokoch opäť čítam, celkovo som spomalila. Po návšteve ADELI nastalo preto veľké zlepšenie, stále však na sebe pracujem aj doma. Paradoxne mám cez lepšiu disciplínu viac času na deti. Celkový efekt terapie je výborný: opäť chodím každý deň do práce a môj manžel už nerobí úplne všetky domáce práce.“

„Asi som potrebovala facku od života.“ – zamýšľa sa Gabriela po tom, čo zažila s následkami COVID-19. „Aj v ADELI som mala denne pred očami moje deti, bojovala som zo všetkých síl, aby sa mi stav zlepšil. Dovolila som si o zhovievavosť požiadať aj svojich klientov. Upravila som mierne svoj pracovný čas a oddelila ho prísnejšie od súkromného. Klienti to chápu, keďže máme dlhodobú spoluprácu a stále sa na mňa môže stopercentne spoľahnúť. Bežne teraz vstávam o 15 minút skôr, aby som si stihla v pohode zacvičiť a neriskovala, že večer už nebudem mať síl či chuť.“

Gabriela sa s nami podelila o detaily svojho zdravotného stavu, za čo ďakujeme a úprimne jej prajeme naďalej dobrý kurz v zlepšovaní zdravia. „Pokiaľ sa vďaka mojej skúsenosti inšpiruje len jedna ďalšia žena a podarí sa ju naštartovať na zlepšenie, má to význam“.

ADELI ponúka postcovidovú rehabilitáciu v 3 rôznych programoch s dĺžkou 5-14 dní, s rôznou intenzitou terapií a v cenovom rozmedzí od 990 – 2280 Eur.

Viac informácii nájdete tu: https://oxymed.sk/liecba-diagnoz/post-covid19-syndrom/

 

HAUX-STARMED 2200/5,5/XL

Technologické zariadenie Centra HBO je tvorené 12miestnou pretlakovou komorou typu HAUX-STARMED 2200/5,5/XL nemeckého výrobcu HAUX-Life Support, GmbH s dodatočnými 2 miestami v predkomore. V komore je možné liečiť i pacienta na lôžku.

Maximálny prevádzkový tlak komory je 5 bar (6,5 ATA). Súčasťou základného vybavenia je vstavané plne automatizované hasiace zariadenie, audio/video monitoring pacienta, klimatizácia, počítačové/manuálne riadenie samotnej expozície, meranie % saturácie kyslíka, meranie % obsahu O2 v atmosfére komory, odsávací prístroj. Súčasťou komory je zásobovacia komora – tunel. Komora je plnená (tlakovaná) vzduchom (nie 100% kyslíkom, ako to je pri 1miestnych komorách), samotný 100% medicinálny kyslík pacienti inhalujú prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom.
 • kapacita pre 12 osôb
 • možnosť ležiaceho pacienta
 • max. prevádzkový tlak 5 bar
 • plnenie atmosférickým vzduchom
 • audio/video monitoring pacienta
 • automatizované riadenie expozície
 • meranie % saturácie kyslíka a % obsahu kyslíka v atmosfére komory
 • inhalácia medicinálneho kyslíka prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom
 • audio a video systém pre pacienta
 • integrované hasiace zariadenie
Rýchly kontakt

  Osobné údaje, ktoré poskytnete prostredníctvom tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: ADELI s.r.o., so sídlom Hlboká 45, 921 01 Piešťany, Slovenská republika, IČO: 35 850 655. Predmetné osobné údaje budú spracúvane pre účely poskytnutia informácií o službách a produktoch OXYMED Centra ako aj iných informácií, o ktoré požiadate a budú spracúvane na základe oprávneného záujmu.