fbpx

 

kalendar ADELI

Urobte dobrý skutok a zároveň čerpajte energiu z jedinečného kreatívneho spojenia lásky a tradície našich koreňov s obrazmi prekonávania prekážok a úsilia na ceste k nájdeniu zmyslu života, šťastia a zdravia.

Charitatívny kalendár 2023 Nadácie ADELI vznikol počas bežných dní v ADELI Medical Centre a zobrazuje atmosféru, vzťah dôvery a pochopenia medzi ľuďmi, ktorí tu pracujú alebo sa tu liečia. Kalendár bude nielen praktickou pomôckou a estetickým magnetom vo vašom prostredí, ale dokonca kúpou kalendára aj pomáhate.

Výťažok z kalendára je určený pre členov Nadácie ADELI, neurologických pacientov všetkých vekových kategórií, na prahu návratu do života.

Autorom fotografií je renomovaný reportážny fotograf paralympionikov Roman Benický. Tvárou a krstným otcom kalendára je výnimočný a láskavý človek, huslista a spevák Ondrej Kandráč.

Kalendár má v ponuke aj e-shop kníhkupectva Martinus, kúpiť a aj nechať doručiť si ho môžete TU.

Ďakujeme, že ste priaznivcami ADELI a aj kúpou kalendára prispievate nielej k podpore rehabilitácie našich klientov, ale aj k bohatému kultúrnemu programu, ktorý pre nich pripravujeme.

HAUX-STARMED 2200/5,5/XL

Technologické zariadenie Centra HBO je tvorené 12miestnou pretlakovou komorou typu HAUX-STARMED 2200/5,5/XL nemeckého výrobcu HAUX-Life Support, GmbH s dodatočnými 2 miestami v predkomore. V komore je možné liečiť i pacienta na lôžku.

Maximálny prevádzkový tlak komory je 5 bar (6,5 ATA). Súčasťou základného vybavenia je vstavané plne automatizované hasiace zariadenie, audio/video monitoring pacienta, klimatizácia, počítačové/manuálne riadenie samotnej expozície, meranie % saturácie kyslíka, meranie % obsahu O2 v atmosfére komory, odsávací prístroj. Súčasťou komory je zásobovacia komora – tunel. Komora je plnená (tlakovaná) vzduchom (nie 100% kyslíkom, ako to je pri 1miestnych komorách), samotný 100% medicinálny kyslík pacienti inhalujú prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom.
 • kapacita pre 12 osôb
 • možnosť ležiaceho pacienta
 • max. prevádzkový tlak 5 bar
 • plnenie atmosférickým vzduchom
 • audio/video monitoring pacienta
 • automatizované riadenie expozície
 • meranie % saturácie kyslíka a % obsahu kyslíka v atmosfére komory
 • inhalácia medicinálneho kyslíka prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom
 • audio a video systém pre pacienta
 • integrované hasiace zariadenie
Rýchly kontakt

  Osobné údaje, ktoré poskytnete prostredníctvom tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: ADELI s.r.o., so sídlom Hlboká 45, 921 01 Piešťany, Slovenská republika, IČO: 35 850 655. Predmetné osobné údaje budú spracúvane pre účely poskytnutia informácií o službách a produktoch OXYMED Centra ako aj iných informácií, o ktoré požiadate a budú spracúvane na základe oprávneného záujmu.