fbpx

dlhy covid

Bratov oxymeter mu zachránil život.

Milí priatelia, čítajte ako sa darilo popasovať sa s následkami korony nášmu klientovi, ktorý bol taký láskavý a o svoj príbeh sa s nami podelil:)
Terapia v kyslíkovej komore, dychové cvičenia, fyzioterapia a manuálne terapie, ako aj nordic walking pomohli pánovi Rudolfovi postaviť sa po chorobe COVID-19 opäť na nohy. Dvojmesačná bezmocnosť, vysilenie a dýchavičnosť spôsobené Dlhým covidom sa skončili po dvojtýždňovej Postcovidovej rehabilitácii v ADELI Medical Center v Piešťanoch.
63-ročný podnikateľ a rekreačný športovec z Horného Rakúska žil aktívny život a vo vlastnej firme trávil 10-12 hodín denne. Okrem toho bol vášnivým motorkárom, na motocykli prešiel všetky kontinenty sveta: Strednú a Južnú Ameriku, Afriku, Áziu. Z Rakúska sa dostal na motorke až do Kirgizska, cez Tibet až na Nový Zéland. Na jeseň 2021 mal naplánovanú cestu na Aljašku. Do cesty sa mu postavila korona. Namiesto cesty za hranice všedných dní nasledoval boj s vlastným telom.
Choroba sa najprv prejavovala pulzujúcou bolesťou chrbta na mieste, kde sa pred niekoľkými rokmi zranil. O tri dni neskôr sa dostavila dýchavičnosť. Stále však svoj stav nevyhodnocoval ako vážny. Až na naliehanie rodiny si odmeral saturáciu krvi kyslíkom. S nízkymi hodnotami ho v momente prijali do nemocnice a skonštatovali obojstranný zápal pľúc. Avšak napriek vyliečeniu zo zápalu pľúc sa necítil zdravý. Pred Vianocami 2021 sa síce vrátil do práce, ale darilo sa mu pracovať len 3-4 hodiny denne. Zvyšok dňa sa rekreačný športovec pokúšal opäť dostať do formy: cvičením, tréningami a odpočinkom. „Ale strácal som rýchlo dych, nezniesol som záťaž a neurobil som žiadny skutočný pokrok,“ hovorí.
Podstúpiť liečbu v ADELI sa rozhodol na základe odporučenia jeho známej, ktorá sa v ADELI liečila v lete 2021. Podobne ako sa to podarilo jej, aj Rudolf túžil opäť začať v čo najkratšom čase plnohodnotne pracovať. Okrem manuálnej terapie, dýchacích techník, akupunktúry a fyzioterapie sa pacienti Postcovidovej rehabilitácie liečia aj v hyperbarickej komore na oddelení OXYMED. Dýchajú medicínsky čistý kyslík pod tlakom, ktorý zodpovedá ponoru 12 m pod hladinu vody. Účinok terapie spočíva v nabudení metabolizmu buniek v celom tele a zlepšení funkčnosti všetkých orgánov, nielen pľúc, ako sa bežne predpokladá.
„Keď som prišiel, mohol som vyjsť len na dve poschodia s ťažkosťami. Po jednom týždni terapie vyšlapem na piate poschodie a zídem dolu bez problémov. Mentálne som tiež blízko k tomu, kde som bol pred Koronou.“ Medzitým je opäť v hre aj plánovanie dobrodružnej cesty: „Na ďalšiu „tour“ buď na Aljšašku alebo do Ruska sa vyberiem, až keď sa bude dať normálne cestovať. Ešte dôležitejšie však pre mňa najbližšie bude, klásť viac dôrazu na zdravý a zmysluplný život.“

HAUX-STARMED 2200/5,5/XL

Technologické zariadenie Centra HBO je tvorené 12miestnou pretlakovou komorou typu HAUX-STARMED 2200/5,5/XL nemeckého výrobcu HAUX-Life Support, GmbH s dodatočnými 2 miestami v predkomore. V komore je možné liečiť i pacienta na lôžku.

Maximálny prevádzkový tlak komory je 5 bar (6,5 ATA). Súčasťou základného vybavenia je vstavané plne automatizované hasiace zariadenie, audio/video monitoring pacienta, klimatizácia, počítačové/manuálne riadenie samotnej expozície, meranie % saturácie kyslíka, meranie % obsahu O2 v atmosfére komory, odsávací prístroj. Súčasťou komory je zásobovacia komora – tunel. Komora je plnená (tlakovaná) vzduchom (nie 100% kyslíkom, ako to je pri 1miestnych komorách), samotný 100% medicinálny kyslík pacienti inhalujú prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom.
 • kapacita pre 12 osôb
 • možnosť ležiaceho pacienta
 • max. prevádzkový tlak 5 bar
 • plnenie atmosférickým vzduchom
 • audio/video monitoring pacienta
 • automatizované riadenie expozície
 • meranie % saturácie kyslíka a % obsahu kyslíka v atmosfére komory
 • inhalácia medicinálneho kyslíka prostredníctvom masiek s uzatvoreným okruhom
 • audio a video systém pre pacienta
 • integrované hasiace zariadenie
Rýchly kontakt

  Osobné údaje, ktoré poskytnete prostredníctvom tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: ADELI s.r.o., so sídlom Hlboká 45, 921 01 Piešťany, Slovenská republika, IČO: 35 850 655. Predmetné osobné údaje budú spracúvane pre účely poskytnutia informácií o službách a produktoch OXYMED Centra ako aj iných informácií, o ktoré požiadate a budú spracúvane na základe oprávneného záujmu.